Lyžování a snowboarding ve Francii

lyžování ve Francii

Prosluněné svahy francouzské části Alp přilákají každoročně tisíce turistů z celého světa. Nabídka služeb zimních středisek ve Francii uspokojí i ty nejnáročnější turisty. Kromě prvotřídního lyžařského zázemí jsou k dispozici také moderní centra relaxace a pestré zábavy pro celou rodinu, a samozřejmě také výborné francouzské restaurace. Pro nejednoho turistu je právě znamenitá francouzská kuchyně tím hlavním argumentem, který jej přivede k rozhodnutí, kde svou zimní dovolenou stráví. Ve Francii se bude líbit malým i velkým, zkušeným i začínajícím, rekreačním sportovcům i adrenalinovým nadšencům. Velkým lákadlem francouzských Alp je jejich překrásná příroda a také jedinečná místní kultura. Vynikající sněhové podmínky dokážou vyvážit i fakt, že hory ve Francii jsou od českých hranic poněkud vzdálenější.

Lyžařská střediska ve Francii

Mezi nejnavštěvovanější francouzská střediska zimní rekreace patří Avoriaz, Chamrousse, La Norma, La Plagne, Tignes, Val Cenis, Val d'Isere, Valmeinier, Valmorel a Val Thorens.Neváhejte a objednejte si zájezd a okuste lyžování ve Francii na vlastní kůži.

Všechny lyžařské a snowboardové zájezdy ve Francii najdete zde >>>

Lyžování v lyžařském středisku Avoriaz

Avoriaz je menším útulným střediskem s kvalitními sjezdovkami a především bohatým večerním programem v přilehlých zábavních podnicích, které se postarají o to, že se během své zimní dovolené rozhodně nudit nebudete.

Lyžování v lyžařském středisku Chamrousse

Francouzské zimní středisko Chamrousse proslavila především jeho olympijská minulost. Vzhledem k výhodné poloze září na jeho svahy sluneční paprsky i v pozdních odpoledních a časných večerních hodinách. Dovolená v Chamrousse je tou pravou sněhovou romantikou.

Lyžování v lyžařském středisku La Plagne

První vleky se v areálu, který dnes tvoří 10 zimních středisek, rozjely už v roce 1961. Všechna střediska jsou vzájemně propojená a najdete zde oblíbené ledovcové i tradiční sjezdové tratě, boulovaté svahy i dlouhé trasy pro běžkaře.

Lyžování v lyžařském středisku Tignes

Dominantním prvkem francouzského zimního střediska Tignes je jezero Le Lac, které nabízí skvělé podmínky pro bruslení a další ledové sporty. Do Tignes se ale jezdí hlavně za lyžováním, zdejší lyžařský areál je skutečně obrovský a patří mezi střediska nejvyšší světové úrovně.

Lyžování v lyžařském středisku Val Cenis

Letovisko Val Cenis se dělí na dvě části propojené lanovkou. Přestože zde najdete všechno, co jen si lze pod názvem ,,moderní lyžařské středisko“ představit, zachovalo si městečko také mnoho ze své podmanivé, historicky původní atmosféry.

Lyžování v lyžařském středisku Val d'Isere

Val d'Isere patří mezi špičková francouzská střediska zimních sportů. Do povědomí veřejnosti se dostalo jakožto dějiště Zimních olympijských her v roce 1992. Prvotřídní lyžařské zázemí obklopuje dochované historické jádro města, které pochází již z 16. století.

Lyžování v lyžařském středisku Valmenier

Valmenier je malá lyžařská vesnička s typickými starobylými francouzskými domky z kamene. Většina místních hotelů je postavena ze dřeva, aby tak zůstala zachována silně přírodní atmosféra. Podmínky pro lyžaře jsou již ale v duchu zcela moderním.

Lyžování v lyžařském středisku Valmorel

Valmorel je jednou z nejmalebnějších vesniček ve francouzských horách. Tvoří ji tradiční pomalované domky oddělené klikatými uličkami, půvabná náměstí s obchody a útulné hospůdky, ve kterých je rušno především ve večerních hodinách. Schází se v nich totiž po celodenním lyžování na dokonale upravených sjezdovkách milovníci tohoto sportu z celého světa.

Lyžování v lyžařském středisku Val Thorens

Val Thorens je velkým mezinárodně laděným zimním střediskem, ve kterém nechybí doplňková sportovní centra, aquapark ani sauna. Jednou z nejzajímavějších atrakcí střediska je noční sáňkařská dráha. Velkým lákadlem je také možnost projet se na sněžném skútru.

Všechny lyžařské a snowboardové zájezdy ve Francii najdete zde >>>