Lyžování a snowboarding v Německu

Německo patří mezi pět alpských států a je vyhledávaným místem lyžařů z Česka i ostatních evropských zemí. I když zde Alpský masiv zasahuje malou část území, alpské sjezdovky jsou tady dlouhé, výborně upravované a lanovky a služby jsou zde na vysoké úrovni.

Německá lyžařská střediska

Feldberg patří k nejznámějším střediskům. Leží v národním parku Schwarzwald a skládá se z pěti lyžařských center, která jsou moderně a kvalitně vybavená. Za zmínku rozhodně stojí další střediska Sudelfeld, Wallberg nebo Spitzingsee. Ovšem, ať už mluvíme o jakémkoliv středisku, celkem s jistotou můžeme říci, že zde na Vás  čekají kvalitní sjezdovky, moderní vleky, půjčovny, lyžařské školy a roztomilé alpské hospůdky.

Lyžařské a snowboardové zájezdy do Německa najdete zde >>>

Lyžařské středisko Garmisch-Partenkirchen

Lanovkou zde vyjedete až na samotný vrchol nevyšší německé hory Zugspitze 2964m. Garmisch-Partenkirchen je lyžařské a také lázeňské středisko se vším všudy, najdete zde i plno jiných způsobů vyžití kromě lyžování. V roce 1936 se zde konaly zimní olympijské hry. Sjezdovky jsou zde dlouhé až 120km.

Lyžařské středisko Oberstdorf

Oberstdorf, stejně jako Garmisch-Partenkirchen, leží v Bavorských Alpách. Každý rok se zde koná Turnaj čtyř můstků. Lanovkou dojedete na horu Nebelnhorn, odkud můžete podnikat horské túry.

Lyžařské středisko Berchtesgaden

Lyžařské centrum Berchtesgaden nabízí 57 km lyžařských tratí. Jsou zde tratě převážně mírnější obtížnosti. Také proto se toto Berchtesgaden řadí mezi střediska rodinného typu. Navíc je tento ski areál nejblíže České republiky.

Lyžařské a snowboardové zájezdy do Německa najdete zde >>>